Śnieżnobiały uśmiech

Posiadanie białego hollywoodzkiego uśmiechu jest w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem dobrego wyglądu. Śnieżnobiały uśmiech, daje nie tylko uroku, ale i pewności siebie.

Istnieje wiele metod na to aby nasz uśmiech stał się jaśniejszy o kilka odcieni. Najpopularniejszą z metod jest wybielanie w gabinecie przy użyciu specjalnej lampy.

Śnieżnobiały uśmiechSą również inne metody wybielania zębów np. specjalne nakładki z żelem, pasty wybielające, domowe sposoby typu soda oczyszczona (zdecydowanie nie polecam!) czy też popularne paski wybielające.

Dzisiaj natomiast skupię się na pierwszej metodzie czyli na wybielaniu za pomocą specjalnej lampy w gabinecie.

W tej metodzie pod okiem dentysty, na zęby stosowany jest na powierzchnie zębów specjalny preparat aktywowany światłem lampy.

Zaletą tejże metody jest natychmiastowy i trwały efekt. Najczęściej wystarcza tylko jedna wizyta. Coraz częściej zamiast lampy do aktywacji środka wybielającego stosowane jest światło lasera.

Przed wybielaniem

Przed zabiegiem lekarz oceni czy zęby mogą zostać poddane wybielaniu. Należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, wymienić nieszczelne plomby, usunąć kamień nazębny oraz osad. W przypadku miejscowych uszkodzeń szkliwa, powinno się przeprowadzić zabieg jego remineralizacji.

Wrażliwe zęby

Najczęstszą niepożądaną aczkolwiek odwracalną dolegliwością, mogącą pojawić się po wybielaniu jest nadwrażliwość zębów.

Pojawia się, ponieważ w wyniku działania środka wybielającego zębina znajdująca się pod szkliwem ulega odwodnieniu. W przypadku gdy cierpisz na nadwrażliwość lekarz może indywidualnie dobrać metodę wybielania wraz z terapią odwrażliwiającą.

Po wybielaniu- jak utrzymać zadowalający efekt?

Pełny efekt wybielania widać zwykle po kilku dniach od wybielania. Przez tydzień od zabiegu zalecana jest tzw. “białą dieta”, w przeciwnym razie zęby zaczną “chłonąć” niechciane barwniki z pożywienia i napojów.

Aby cieszyć się jak najdłużej białym uśmiechem należy unikać palenia papierosów oraz unikać substancji koloryzujących. Zalecane jest także szczotkowanie zębów po każdym posiłku oraz stosowanie nici dentystycznej. Efekt wybielania utrzymuje się nawet do 2 lat.

Leave a Reply