Lecznicze zapachy. Olejek rumianku pospolitego

Rumianek pospolity to ceniona roślina lecznicza, której właściwości już dawno zapewniły jej ważne miejsce w medycynie naturalnej. Z niezwykłych właściwości tej rośliny bardzo chętnie korzysta też aromaterapia. Czym wyróżniają się olejki eteryczne z rumianku? Oto najważniejsze informacje na temat tego leku, który pomaga nam zwalczać wiele dolegliwości z naturalny sposób.

Jak powstaje olejek z rumianku?

Rumianek pospolityOlejek rumianku pospolitego powstaje z koszyczków kwiatowych tej popularnej rośliny. Jest ona łatwo dostępna nie tylko dla mieszkańców Polski, ale i dla wszystkich Europejczyków.

Z rumiankiem pospolitym można się też spotkać w wielu odległych krajach, np. w Argentynie, Meksyku oraz w Indiach. By z rośliny tej mogły powstać lecznicze olejki eteryczne, należy zebrać koszyczki kwiatowe i poddać je destylacji z parą wodną. W jaki sposób taki olejek może pomagać nam w walce z różnymi dolegliwościami?

Olejek rumiankowy i jego lecznicze właściwości

Olejki eteryczne z rumianku pospolitego można wykorzystać do walki z licznymi schorzeniami. To doskonały środek antyseptyczny, który najczęściej stosowany jest w przypadku infekcji skóry. Znany jest też ze swych właściwości przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych, dzięki czemu chętnie sięgają po niego osoby mające częste problemy z migrenami.

W jaki sposób można stosować olejki eteryczne z rumianku pospolitego?

Aromaterapia zna wiele możliwości stosowania tego olejku. W przypadku, gdy głównym problemem jest bezsenność, zdenerwowanie lub migrena, dobrym rozwiązaniem może się okazać inhalacja.

W przypadku stanów zapalnych skóry oraz trądziku lepszym sposobem zastosowania tego olejku będą kompresy oraz kąpiele. Ci, którzy zaczną stosować olejek rumianku pospolitego jako dodatek do kąpieli, będą się mogli również pozbyć łupieżu oraz łuszczycy. Stres, migrena oraz bezsenność mogą zostać pokonane dzięki masażom z zastosowaniem tego olejku.

Rumianek jest też jednym z naturalnych środków dla tych kobiet, którym dokuczają zaburzenia związane z menstruacją. Dla nich masaże i kąpiele z dodatkiem olejku rumiankowego mogą się okazać cennym wsparciem i skutecznym sposobem na łagodzenie kobiecych dolegliwości.

Choć współczesna aromaterapia chętnie sięga po egzotyczne zapachy, ważną rolę w dalszym ciągu odgrywają tu i takie rośliny, które od wieków są znane jako naturalne leki na wiele przypadłości. Nic więc dziwnego, że olejek z popularnego rumianku i w tej dziedzinie medycyny znalazł dla siebie miejsce.

Leave a Reply