Nakładkowe wybielanie zębów
Wybielanie zębów metodą nakładkową to nowoczesna metoda, która podbija rynek i gabinety dentystyczne.
Szybki, łatwy i bardzo przyjemny zabieg powoduje, że osoby które nawet boją się stomatologów, chętnie sięgają po tego typu rozwiązania. Ale na czym tak właściwie polega nakładkowe wybielanie? Jakie są zalety tej metody?
Nakładkowe wybielanie zębów gwarantuje praktycznie 90% skuteczności. Jest to metoda bardzo bezpieczna oraz – jak widać po wynikach, dająca rezultaty. Osoby, które skusiły się na tego typu rozwiązanie, bardzo chwalą sobie cały proces, ale i koszty związane z zakupem materiałów.
Zalety nakładkowego wybielania zębów
Wybielanie zębów metodą nakładkową jest bezpieczne dla nas, ponieważ nie powoduje żadnych procesów chemicznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób działać negatywnie na organizm.
Ponadto, środki zawarte w żelu wybielającym nie wpływa też negatywnie na samo szkliwo. Nie osłabia odporności na próchnicę i – wybiela zęby nawet o kilka tonów!
Jednak, by przystąpić do zabiegu, który można wykonać w zaciszu własnego domu – trzeba dokładnie przebadać jamę ustną.
By osiągnąć najlepsze efekty, konieczna jest wizyta u dentysty, aby zbadać stan szkliwa, wszelkie ubytki, dziąsła i w razie potrzeby – usunąć kamień nazębny oraz poddać się procesowi piaskowania. Te drobne i szybkie zabiegi podnoszą osiągane efekty oraz szybkość.
Co po zabiegu?
Poddając się metodzie wybielania zębów za pomocą nakładek, należy pamiętać, że jak każdy zabieg – i tutaj należy trzymać się pewnych wytycznych. Po wybielaniu odpowiednim żelem, zęby są podatne na produkty, które mogą „barwić”. Zaliczamy do nich kawę, czerwone wino, kolorowe owoce czy nawet papierosy!
Dlatego przez okres wybielania zębów oraz kilka dni po, zalecane jest stosowanie tak zwanej – białej diety. Czyli spożywać produkty, które są „jasne” – jogurty, jajka, pierś z kurczaka oraz woda mineralna.
Kilka dni stosowania restrykcyjnych zasad sprawi, że efekt olśniewającego uśmiechu będzie się utrzymywać bardzo długo.