Łysienie androgenowe, plackowate i inne – jakie leczenie skuteczne?

Szukasz informacji na temat łysienia androgenowego, plackowatego, leczenia, przyczyn itp? Jeśli tak do dobrze trafiłeś. Zobaczysz zaraz czym tak naprawdę jest łysienie i jak je skutecznie zatrzymać.

Utrata włosów jest nieprzyjemnym doświadczeniem, a łysienie często staje się przyczyną kompleksów. Zazwyczaj z problemem tym borykają się mężczyźni, w przypadku których powiększające się zakola oraz łysina zdobiąca czubek głowy są traktowane jako rzecz normalna.

W przypadku mężczyzn występuje głównie łysienie androgenowe (inaczej: łysienie typu męskiego, łysienie androgeniczne). Jest to najpopularniejszy rodzaj łysienia. Przyczyną tego łysienia w większości przypadków są uwarunkowania genetyczne.

Łysienie u kobiet

Gorzej jednak wygląda sytuacja w przypadku kobiet, dla których nadmierna utrata włosów staje się nieraz wielkim dramatem.

Łysienie androgenowe również występuje u kobiet, jednakże w dużo mniejszym stopniu niż u facetów. W przypadku kobiet częściej można zaobserwować łysienie łojotokowe oraz plackowate.

Łysienie androgenowe i plackowate: komu zagraża utrata włosów?

łysienie androgenowe lub plackowateChoć łysienie kojarzone jest głównie z panami w średnim wieku, problem ten może dotknąć każdego. Utrata włosów nie musi być przecież spowodowana tylko i wyłącznie wiekiem, ale i stanem zdrowia, i gospodarką hormonalną.

To właśnie z ich powodu coraz częściej z problemem łysienia muszą się zmierzyć młodzi mężczyźni oraz kobiety, w przypadku których najczęściej przyczyną zaburzeń okazuje się nadmierna produkcja hormonów męskich.

Jak się okazuje łysienie plackowate dotyka głównie dzieci oraz osoby poniżej 30 roku życia (ok 60% osób).

Objawy łysienia, których nie można ignorować

Im wcześniej zacznie się walka z łysieniem, tym lepiej. Kiedy jednak należy ją zacząć? W jakim przypadku utrata włosów zaczyna stawać się problemem? Wiadomo przecież, że każdego dnia tracimy sporo włosów. Kiedy można zacząć się martwić?

Niepokojący sygnał to utrata ponad 120 włosów dziennie. Jeśli taki problem utrzymuje się przez minimum tydzień, warto zacząć szukać pomocy. Pomocny może się okazać psycholog oraz lekarz pierwszego kontaktu, który sprawdzi, czy nadmierna utrata włosów nie jest związana z chorobą, która właśnie zaczyna atakować organizm pacjenta.

Psycholog może z kolei pomóc tym, którym trudno jest zaakceptować utratę włosów. Pomocą służą oczywiście i ci, którzy pomogą pacjentom spowolnić proces łysienia lub zamaskować jego skutki.

Jak skutecznie leczyć i zatrzymać łysienie?

Na rynku jest mnóstwo preparatów, leków itd. na wypadające włosy i łysienie, natomiast dużym błędem jest kupować pierwszy lepszy środek. Zatrzymywanie łysienia nie trwa tydzień, a min. 3 miesiące także trzeba stosować coś sprawdzonego, coś co działa.

W zależności od tego czy jesteś mężczyzną czy kobietą zawsze polecam dwa środki:

Dla Mężczyzn

Profolan - łysienie u mężczyznProfolan.pl – Jest to produkt z USA, wiadomo że Polska zawsze była 10 lat w tyle za Stanami, więc nie ma co się dziwić 🙂 Tabletki te działają 9 na 10 osób, także mają bardzo wysoką skuteczność jak na preparaty na łysienie, z resztą wystarczy poczytać opinie na forum. Fajne jest to, że działają na każdy rodzaj łysienia, czy ty androgenowe, czy plackowate, telogenowe bez znaczenia.

Dlaczego te tabletki działają, jaka jest ich formuła itp, nie chcę się rozpisywać dlatego polecam wejść na stronę producenta -> www.profolan.pl i poczytać. Na stronie producenta jest najniższa cena jakby co.

Poniżej znaleziona opinia video o Profolan na łysienie.

VitalHair na łysienie u kobiet

Dla Kobiet

VitalHair – kobiety często na łysienie stosują tylko jakieś odżywki czy szampony na porost włosów – TO BŁĄD! Owszem te środki też są ważne, ale najważniejsze, by stosować coś bezpośrednio na występujące już na naszej głowie łysienie. Odżywki itp. najlepiej się sprawdzają u kobiet, które mają po prostu włosy ale rzadsze.

W każdym razie czy Twoim problemem jest łysienie czy rzadkie włosy i tak polecam produkt o nazwie VitalHair. Ocena i ilość głosów na tej stronie -> https://lekiporostwlosow.pl/p,ranking-najlepszych-produktow-na-wlosy mówi sama o skuteczności tego środka.

VitalHair to tabletki na porost włosów oraz łysienie. Więcej polecam o nim poczytać tutaj – https://recenzje24.pl/2018/02/27/moja-opinia-na-temat-vitalhair/

===

Wiele osób pyta się mnie również czy jest jakiś domowy sposób na łysienie? Odpowiadam – tak, jest.

Np. namoczenie ręcznika w wodzie w solą i przecieranie nim skóry głowy min. 15 minut dziennie. Czy to działa? Stosowałem tę metodę rok i efektów prawie żadnych. Tak więc zadaj sobie pytanie czy warto tracić np. rok na jakieś darmowe i domowe sposoby, które i tak Ci nie pomogą czy nie lepiej od razu jest zainwestować w coś co działa?

Oczywiście są też osoby, które zastanawiają się nad przeszczepem włosów, natomiast problem w tym, że nie każdy ma np. 20 000 zł na przeszczep zakoli (osobiście pisałem do kliniki w Poznaniu i się pytałem). A trzeba też pamiętać że włosy najprawdopodobniej będą wypadać dalej więc np. po 2 latach kolejne 20 tyś i tak dalej… poza tym są też jeszcze inne problemy np. skutki uboczne takiego przeszczepu itp.

Łysienie androgenowe, plackowate czy inne można pokonać jednak jak widać, nie jest to prosta droga. Trzeba być cierpliwym oraz wytrwałym – jeśli będziesz tego przestrzegać, na pewno Ci się uda 🙂

Leave a Reply