Dieta na zdrową cerę

Dieta kojarzy się większości ludziom z odchudzaniem, wprawdzie jest to jej najpopularniejsze zastosowanie, ale nie jedyne. Dieta nie służy wyłącznie do odchudzania, ale ma znacznie więcej zastosować np. oczyszczanie organizmu, diety na poprawę zdrowia czy specjalnie diety specjalne takie jak dieta na zdrową cerę.

Cera, kobietaTa ostatnia dieta ma za zadanie poprawić nasz wygląd i kondycje naszej skóry. Dieta na zdrową cerę doprowadzi naszą skórę” na właściwe tory” zły wygląd skóry może być spowodowany chorobą, stresem lub złym odżywianiem. Prawidłowe odżywianie sprawi, że nasza skóra będzie gładka i świeża, a my będziemy wyglądali znacznie młodziej.

Dieta ta powinna być bogata w witaminy A (np. marchew, szpinak, brzoskwinia, brokuły, wątróbka, jajka )),B (np. wątróbka, chude mięso, banany, orzechy jajka, ziemniaki, rośliny strączkowe ) ,C ( np. czarne porzeczki, brokuły, kiwi, cytryna, mandarynki, pomarańcze, brukselka ), D ( np. ryby, jajka ) i E ( np. masło, kiełki, pestki dyni i słonecznika ), a także zawierać: cynk, żelazo, miedź, selen oraz aminokwasy egzogenne.

Najczęstszą przyczyną złego wyglądu skóry jest niedobór witamin. Wbrew powszechnym opiniom kosmetyki odżywiające na skórę nie zastąpią zdrowej diety są bardziej chwytem reklamowym, oczywiście można je stosować, ale bez wsparcia odpowiednią dietą nie na wiele „zdziałają”.

Należy zaznaczyć, że naszej skórze nie służą takie składniki takie jak: kawa, alkohol, czekolada, kakao, konserwanty, pieprz, chili. Na naszą cerę wyjątkowo źle wpływają tłuszcze zwierzęce oraz tłuszcze trans, które mogą wywołać przebarwienia, a nawet wypryski.

Poza odżywianiem na skórę źle wpływa również brak snu, stres, choroby, dym z papierosów, a także długie przebywanie na słońcu, które może wysuszać skórę i przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Jeśli chodzi o nawilżenie i ujędrnienie skóry należy pić co najmniej jedną 2 litrową niegazowaną wodę mineralną dziennie.

Wygląd i zdrowie jest ważne dla człowieka, dlatego warto zadbać o naszą skórę, żeby była zdrowa, jędrna i przyjemna dla oka wówczas odmłodzeni z pewnością poczujemy się dużo lepiej.

Leave a Reply